Adet Sancılarına İyi Gelen Yöntemler

Adet Sancılarına İyi Gelen Yöntemler
7 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 832 kez okundu.

Adet Sancılarına İyi Gelen Yöntemler

Adet sancılarına iyi gelen yöntemler, bir çok kadının korkulu rüyası olarak bilinen adet dönemi diğer bir ismi ile regl, sancılar ve büyük ağrılar ile beraber gelmektedir. Kanamanın bu sancıları oldukça fazla acı verir. Bu ağrıların sebebi ise kanamada doğru miktardan kanın çıkabilmesi için bazı kasılmalar olur bu kasılmalar kan çıkışını doğru sağlar. Kan miktarının vs. çıkışının doğru bir şekilde olabilmesi için vücut bu kasılmaları normal olarak yapmaktadır. Regli olduğun zaman bu olaylara gayet normal olarak bakılır. Fakat bütün bu ağrı ve sancıların yanında, oldukça şiddetli ağrılar ve sancılarda mevcuttur bu ağrı ve sancılar geçmek bilmez ve normal gelecek olan acı ve sancılardan çok daha büyüktür. Bu ağrıları kontrol altına alabilmek için bazı basit ağrı kesiciler kullanılabilir ve bu durumu stabilleştirebilirsiniz. Fakat bazı ağrılar ve sancılar, ilaçlarla bile kontrol altına alınamaz. Bu ağrıların bir nedeni de olabilir olmaya da bilir bu konuda bilgi alabilmek için doktorunuza da başvurabilirsiniz.

Doğal süreçlerin içinde bulunan ve kabul edilen regl dönemi bazı ağrılara sebep olur. Ağrılar 20-25 yaşlarına kadar devam eder. Adet döneminden dolayı gerçekleşen ağrılar türlerine göre azalı veya artar. Bu artışlara sebep olan;

  • Miyom
  • Yumurtalık kisti
  • Polip
  • Rahim içerisinde bulunan ve etrafını döşeyen bir tabaka vardır. Bu tabakanın yer değiştirip başka yere yerleşmesi
  • Rahim içi yapışıklılık ile oluşan
  • Servikal darlık ile oluşan
  • Genital enfeksiyonlardan sebepli
  • Tümörler nedeniyle

Adet Sancılarına İyi Gelen Yöntemler1

Adet geçirdiğiniz dönemde en çok sorulan soruların arasında, ağrılarımın sebebi başka bir şey mi diye sorulmaktadır. Sorulan soruların tek cevabı doktorunuzla iletişime geçmektir. Yukarıdaki problemlerin herhangi birisi varsa  kişinin adet sancıları doğal olarak artar. Bu sebepler dediğimiz gibi herhangi bir enfeksiyon bile olabilir. Bunu anlamak içinde doktorunuz sizlerden bazı örnekler alacaktır. Alınan bu örnekler sonucunda kişinin problemine ulaşılabilir. Çoğu zaman bunun sonuçları değişir fakat çok büyük bir ölçüde değil. Sonuç olarak çekilen ağrılar ve sancılar sürekli olarak aynı kalacaktır. Ancak ağrı ciddi bir problem olmuşsa şiddetine göre yapılacak çeşitli tedavi türleri de vardır. Bu çözümleri doktorunu da bulabilirsiniz.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git