Bebeklerde Gaz Problemlerini Engellemenin İpuçları

Bebeklerde Gaz Problemlerini Engellemenin İpuçları
26 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 782 kez okundu.

Bebeklerde Gaz Problemlerini Engellemenin İpuçları

Gaz nasıl çıkarılır. Eğer bir bebeğe sahipseniz ve bu konuda merak sahibiyseniz bu durumun pek çok yöntemi vardır. Yazımızda bu yöntemlere değineceğiz ve daha bir çok bilgi vereceğiz. Hayatta kullanabileceğiniz önemli ve etkili çözümleri yazımızda geçirip sizlere güzel bir şekilde anlatmak istiyoruz. Sizlere bu konuda da ilaçlara başvurmadan önce kullanmanız gereken bazı yöntemleri sıralayacağız. İlaçlara başvurmak sizleri strese sokar ve bebeğiniz içinde küçük yaşta bazı ilaçlar iyi gelmeyebilir. Bu konuda zihninizde karışıklık yaşamadan direk olarak gaz sorununu çözebilirsiniz. Tabi bu listeyi incelerken sizlere öneri olarak söylemek isteriz ki deneyeceğiniz bu çözüm yolları hiçbir şekilde sizlerin bebeğine etkide etmeyebilir. Bu konuda bebeğinizin sindirim sistemi ön plandadır. Bekleyerek sindirimin gerçekleşmesine sabretmeniz lazımdır. Eğer aşağıda denemediğiniz bir yöntem varsa bile dikkatli bir şekilde göz atıp bebeğinize uygulayabilirsiniz.

Yeni doğan bebeğinizdeki gaz sancıları hem bebeğiniz için hem de sizin için sıkıntılı bir dönem olabilir. Büyük bir sindirim problemi olarak görülen bebek sindirimi, annelerimizi de endişelendirmektedir. İşte tüm bunların sebebi, bebeklerin gazını kolay bir şekilde çıkaramaması ve buna bağlı olarak sağlık problemi ve acı çekmesi olur bütün bunlar bebeklerinizi huysuzlaştırır, ebeveynlerimizi de endişelendirir.

Bebeklerde Gaz Problemleri1

Bebeklerde gaz sorununu engelleme

  • Bebeğinizi dolayısıyla emziriyorsunuz dikkat etmeniz gereken şey sütünüzün içeriğini oluşturacak olan yiyecekleriniz ve içeceklerine dikkat etmeniz gerekmektedir. Çay, kahve, sigara, çikolata ve aşırı baharatlı yemekler yediğiniz durumda bebekleriniz bu tür sorunlar çekebilir. Kabuklu deniz ürünleri, lahana, bezelye, bakliyat, brokoli gibi yiyeceklerde gaz sorunlarını arttırabilir.
  • Bebeğinizi emzirmede ise dik bir pozisyonda ve yeterli olarak emzirmek önemlidir.
  • Bebeklerinizde beslenme sonrası sırtını sıvazlayarak gazını çıkartmanız oldukça önemlidir.
  • Biberon ile beslenirken bebeklerimizin biberondan içerken dışarıdan hava yutmadığına dikkat ediniz. Biberon seçimi de bebeğiniz için önemlidir. yaşına göre belirli biberonlar alınması gerekir.
  • Aile genelinde bazı besinlere alerjisi olan bebeklerde ise cilt sorunları, kusmalar, iştahsızlıklar, kanlı dışkılama ve kilo alımı problemleri varsa süt alerjisinin de olabileceğini unutmayınız. Böyle bir durumla karşı karşıya kalırsanız, bazı süt ürünleri diyetleriyle bu klinik bulgular değişir.

Bebeklerde Gaz Problemleri2

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git