Bebeklerde Islak Mendil Kullanımın Etkileri

Bebeklerde Islak Mendil Kullanımın Etkileri
18 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 840 kez okundu.

Bebeklerde Islak Mendil Kullanımın Etkileri

Islak mendil in kullanım amacı sağlıklı bir ortam ve hijyen içindir. Fakat çoğumuzun bildiği üzere ıslak mendillerin içerisinde bazı kimyasallar vardır. Islak mendillerin içermiş oldukları bu kimyasalların hem zararlıları hem de normal olanları vardır. Ülke doktorlarımız tarafından bazı açıklamalara göre; Islak mendili herhangi birimiz, eli ile sıktığı zaman içerisinden sıvı çıkar. Bu sıvı denilmekte olan kimyasal maddeleri içermektedir. Islak mendilin içermiş olduğu sıvı asla saf su değildir. Saf su olsa bile içerdiği (h20) belli bir zaman sonra üzerinde bakteri barındırmaya başlayacaktır. ıslak mendil kullanımında önemli olan şey ıslak mendilden çıkan sıvının elde birikme yaparak mikrop barındırmasıdır. Buda bebeklerimiz için teklike arz etmektedir.  En ufak bakteri bile yeni doğmuş olan bebeğinizi hasta edebilir bunlara oldukça dikkat etmeniz gerekecektir. Islak mendilin elde bıraktığı ıslaklık, yemek yedirme veya herhangi bir dile temasla bebeğinizin vücuduna nüfuz edebilir.

Bu konuda çok fazla laf salatası yapmayıp, doğruyu söylemek gerekirse az sağlıklı ve sağlıksız ıslak mendiller vardır. Bu konuda ellerinizi yine normal su ile durulamanız sizler için en sağlıklı iş olacaktır. Aksi taktirde ıslak mendilin uzun yıllar vücudunuzda bırakacağı mikroplar sizde veya bebeğinizde sağlık problemleri açabilir. Bunun vücutta görülmesinin oranı oldukça düşük fakat imkansız değildir. Bu konuda en iyi temizlik usulü herkesinde bildiği gibi sabun ve temiz su kullanmaktır. En hijyenik şekli böyle olacaktır. Ancak en son ellerimizi durulamak oldukça önem kaydetmektedir.

Dikkat Etmeniz Gereken 3 Etken

1- Az miktarda da olsa vücudunuza zararlı kimyasallardan sakının.

2- Alkol, koku, paraben içeren maddeleri kullanmayıp sadece soğal olan veya pamuktan elde edilen ıslak mendilleri tercih ediniz

3- Kimyasal madde içeren ıslak mendilleri kullanmamayı tercih etmeniz gerekir. Eğer kullanırsanız da çok fazla beklemeden temiz suyla ellerinizi durulamanız gerekecektir.

Bebeklerimizin Popo Temizliğinde Islak Mendili Kullanımı

Özellikle bebeklerimizin altını temizlerken bu tür ıslak mendillerin sararlı olacağı belirtildi. Yazımızda belirttiğimiz gibi bu tür ıslak mendili temizlikleri vücutta mikrop biriktirmekte ve bebeğimizin sağlığını etkilemektedir. Bu konuda bilimsel olarak bir açıklama gerekirse; bebeğimizin cildine sürdüğümüz ıslak mendilin kimyasal maddesi direk olarak cilde nüfuz eder ve kan dolaşımına karışır bu nedenle pek sağlıklı denilemez.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git