Diyet’ in Asıl Manası

Diyet’ in Asıl Manası
13 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.455 kez okundu.

Diyet,  her insanın belki de yapamayacağı nefis muhasebesinden geçen bir uygulamadır. Diyet konusu, çok hassas bir olaydır. Sonuçta bazı  isteklerimizden vazgeçme terbiyesi olaraktan algılayabiliriz. Diyeti, her an yapamayız. Her şekilde de kendimize uygulayamayız. Çünkü diyetin bir prosedürü ve bir planı vardır. Bunun için bu konuda uzmanlaşmış kişilerden yardım istenerek yapılan bir uygulamadır. Diyeti de kendimiz için o kadar büyütmenin bir manası yoktur. Çünkü bünye sisteme alışırsa ilerisinin geleceğini görürüz.

Diyet, mana olarak kendimizi yeme konusunda aceleci ve az yeme konusunda bir uyarıcıdır. İnsanlar bu konuda özellikle yeme alışkanlıklarını yenmesi için uğraşılan bir olaydır diyet. Herkesin yapabileceği diye bir hassasiyet yoktur. Sonuçta bu bünye meselesi ve bu olayı kaldırma meselesidir. Kaliteli ve sonucunun görünmesi için diyetin uzman kişilerden tavsiye sonucu alınması daha yararlıdır. Sonuçta insanız ve hastalık doğuracak bir adım atmamaya gayret etmeliyiz. Bu konuda  toplumuzun bilgilenmesi daha güzel olacaktır eminim.

Beyne Söz Geçirme

Diyet konusunu neden anlattım. Çünkü etrafımda o kadar çok diyet yapan eşim, dostum arkadaşım var ki bilinçsizce yapıyorlar. Ve sonucunu en iyi şekilde göremiyorlar üstüne hastalık yaratan bir davranışın içine giriyorlar ister istemez. Diyet konusu hassas bir mevzudur. Diyeti yapabilecek bir bünyeye sahip iseniz se yapabilirsiniz ama uzmanlara danışaraktan.

Diyet dedim ya insanlarımızda bazı yan etkiler yapabilir. Bu yan etkiler olumsuz yönde olur genelde. Bunlardan kurtulabilmek için de uzmanlara danışarak yapılırsa etkisini olumlu yönde gösterecektir. Ve daha anlamlı kılar bu olayı.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git