Dizilerimiz ve Tek Kelime ile Özetleri

Dizilerimiz ve Tek Kelime ile Özetleri
10 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 5.318 kez okundu.

Yakın geçmiş içerisinde yayınlanmış ya da hala yayınlanmakta olan yerli dizilerimizi tek kelimeyle ya da kısa bir cümle ile anlatmak isteseydik, arkadaşlarımızla bu tarz bir oyun oynamak isteseydik; bu kelime ya da kısa cümleler neler olurdu gelin hep birlikte göz atalım. Unutmayın eğerkelime sizde diziyi çağrıştırmıyorsa o diziyi ya hiç bilmiyor ya da yeterince izlememişsiniz demektir. Dizileri biliyorsanız da keyif alacağınızı düşünüyoruz.

Bakılır

Bakılır kelimesini duyunca elbette son günlerde özellikle gençlerin takip ettiği, elbette takip edildiği takdirde ilk akla gelebilecek dizi Medcezir dizisidir. İlk bölümde tanışma sırasında ve ara bölümlerin çoğunda Yaman isimli karakter Mira isimli karaktere ‘ Bakılır ‘ kelimesini sık sık kullanmakta.

Yeğen

Yeğen kelimesi zaten bilinen bir kelime olsa da, konu bu kelime üzerinden bir dizi tahmin etmek olunca ilk akla gelecek dizi Ezel dizisidir. Bu dizi de Tuncel Kurtiz ustanın can verdiği Ramiz Karaeski nam-ı diğer Ramiz Dayı hemen her bölümde bol bol kullanmıştır Yeğen kelimesini, bu sayede Yeğen kelimesini günlük yaşamında kullanmayan fakat bu diziyle kullanmaya başlayan kişiler bile mevcuttur.

Mutfak

Elbette sık kullandığımız bir bölüm. Yine mutfak kelimesinden bir dizi tahmin etmeye çalıştığımızda elbette Çocuklar Duymasın aklımıza gelecektir. Bilindiği gibi Meltem ve Halûk hemen her bölümde tartışma için mutfak bölümünü kullanmakta ve birbirlerini çağırmak için Mutfak! Diyerek uzatmamaktadırlar.

Rıza Baba

Elbette sıradan bir isim olabilir, fakat çok kudretli, yardımsever ve baba kelimesini en çok hak eden karakter Komiser Rıza Baba denildiğinde akla elbette Arka sokaklar dizisi gelecektir.

La

Yine özellikle Ankara yöresine mahsus, standart bir hitabet şekli olarak bilinen bu kelime, yine kelimeden dizi tahmin edilmeye çalışıldığında aynı yörede çekilmiş ve o yöreyi yansıtan Behzat Ç isimli diziyi hatırlatmaktadır. Behzat isimli karakter hemen her cümlesinden La kelimesini eksik etmemektedir.

Dizilerimiz ve Tek Kelime ile Özetleri

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git