Doğurganlığımızı Artıralım Sağlığımızı Koruyalım

Doğurganlığımızı Artıralım Sağlığımızı Koruyalım
6 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 917 kez okundu.

Sağlıklı Hamlelerle Doğurganlığımızı Arttıralım

Doğurganlığımızı arttırmak, kadınların hayat karşısında aktif rol oynayabilmesi için uzun zamanlar iş yapabilecek durumda olması gerekmektedir. Bu yüzden kadınlar gebelik sürelerini ileriki yaşlara aktarmayı tercih etmişlerdir. Geçmiş zamanlarda anne olma yaşı 20 ila 25 arasındaydı ve şimdi bu yaş ilerlemeye başlamıştır. Bu yaş özellikle 35 e kadar gerilemiştir ve bu düzeyde  doğum yapan kadınlarında doğumunda oluşacak bebeklerde hasta olma ihtimali çok az olsa bile genç yaşta yapılan doğumdan daha risklidir. Bunlardan daha önemli olabilecek bir şey varsa oda beslenme problemleridir beslenmeniz sizleri üst düzeye taşıyabilir veya sizleri aşağıya da çekebilir. Bunun için bir beslenme uzmanına görünün.

Doğurganlık için Beslenmek

Doğum öncesi beslenmeleriniz  hem sizlerin sağlığı için hem doğurganlığınız için hem de doğum sırasında sizlerin gayet güzel bir şekilde gebelik geçirmenizi sağlayacaktır. Bu konuda ilk adım olarak sağlıklı bir doğurganlık geçirmeniz gerekmektedir. Bu konuda uzmanlara danışarak oldukça sağlıklı bir beslenme kalitesi oluşturmak sizlerin elindedir. Sizlere uygun bir beslenme programı kurmakta sizlerin işine yarayacaktır. Her şey programa hazırlanarak sizlerin bu programı sürdürebilmesi önemlidir. Diyetinizi yaklaşık olarak 3 ila 4 ay öncesinden yapmanız sizler için uygun olacaktır. Etkiler anca bu kadar zaman içerisinde sizlere etki edecektir. Farkını sizlerde göreceksiniz bununda teminatını verebiliriz.

Vitamin Ve Mineral Takviyeleri

Besinler içerdikleri vitaminler ve minerallerle sizlere tam olarak etki vermeyebilir. Vitamin ve mineraller besleyicidir. Günümüzde hazır gıdalar ve buna benzer gıdalarda besleyici özellikler oldukça düşüktür. Bu durumda hazır gıdalardan kaçınıp mevsiminde yeşeren bitkiler ve özellikle meyveler yemek gerekmektedir. Eğer kendinize özel bir beslenme programı hazırlattırdıysanız zaten sizlere uzmanlarınız gerekli bilgileri ve beslenme programınızı verecektir. Uzmanlar aldığınız gıdaların hesaplamasını yaparak sizlere günlük olarak ne kadar kalori ne kadar mineral vb. şeyleri alacağınızı söyleyeceklerdir.

Vitamin Ve Mineral Takviyeleri1

Zararlı Yağlardan Uzaklaşın

Vücudumuz bazı zararlı yağlara karşı bazı asitlere gerek duymaktadır. Mesela balıkta ve cevizde oldukça fazla omega3 bulunmaktadır. Bu sağlığınız için oldukça fazla olumlu bir yiyecek demektir. Buna karşı zararlı yağlarda bunların tam tersi olumsuz etkiler bulunur. Kısacası zararlı yağlar; margarinler doymuş yağlardan uzak durmanız gerekmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git