ISITICI KULLANMADAN EVDE SAÇ ŞEKİLLENDİRME TÜYOLARI

ISITICI KULLANMADAN EVDE SAÇ ŞEKİLLENDİRME TÜYOLARI
1 Eylül 2016 tarihinde eklendi, 1.398 kez okundu.

ISITICI KULLANMADAN VE DOLAYISIYLA DA SAÇLARINIZI KIRMADAN SAÇLARINIZ ŞEKİLLENSİN İSTER MİSİNİZ ?

Bildiğiniz gibi saçlarımız biz bayanların her şeyi. Doğal olarak saçlarımız kırılıp kopmaya başladığında oldukça üzülür ve telafi yoluna gitmeye çalışırız. Fakat ne yalan söyleyelim saçlar kırıldıktan  sonra   en azından uçlarını kestirmeden  kırıklardan temizlemek pek de mümkün olmamakta.

Üstelikte biz bayanlar gerek okula giderken, gerek  dışarı çıkarken, işe giderken ya da sabah olsun – akşam olsun saçlarımızı hep şekillendirmek zorundayız. Ek olarak  saçlarımızı şekillendirirken, kısa sürede şekillendirebilmek adına hep ısıtıcı cihazlardan kullanıyoruz. Fön, maşa, tost  ya da  saçlarımızı düzleştirmek adına  zaman zaman kullandığımız ütüler, sürekli bir şekilde saçları yakarak kırmakta. Dolayısıyla da sürekli tekrarlanan bu işlemler sonucunda yok olan saçlarımız asla geri gelememekte. Fakat bizse bu gün sizler için ısıtıcı kullanmadan saç dalgalandırma ve kıvırcıklaştırma önerilerinde bulunacağız sizlere.

Saç Şekillendirme kadincafesi

İŞTE SİZE SOĞUK SAÇ ŞEKİLLENDİRME YÖNTEMLERİ…

İlk önerimiz annelerimizin ve anneannelerimiz yöntemi olan bigudiler olacak. Geceleyin yatmadan önce güzelce nemlendirerek taradığınız saçları her türlü bigudiyle sarabilir ve sabahleyin uyandığınızda da kıp-kıvırcık olan saçlarla karşılaşabilirsiniz.

Yine başka bir fikirde saç bandanaları sayesinde geliyor. Öncelikle temiz olan saçlarınızı tarayın ve sonrasında da 4 ya da 5 tutama ayırın. Ardından aynı saç örer gibi her bir ayırdığınız tutamı bir bandanayla örün. Yani bir tutam saç ve yanına bandananın 2 ucunu da saç yerine kullanarak aynı saç örer gibi öreceksiniz. Bu sayede de saçlarınız ertesi sabah kıvır kıvır olacak.

Saç buklelerine  kavuşmak için bir 3. yolda saçlarınızı kıvırmak. Saçlarınızı önden 2, ortadan 2 ve enseden 2 li gruplar halinde ayırın ve  her bir tutamı ucundan başlayarak köke doğru kendi etrafında dolayın. Saç diplerinizi firkete ya da mini saç lastikleriyle sabitleyin. Bunu yaptığınızda saçlarınız afrolu gibi kıvırcık olacak.

Son olarak sa çok pratik bir dalgalandırma yönteminden bahsedeceğiz sizlere. Uzun olan saçlarınızı tam ortadan 2 ye ayırın. Sonrasındaysa en uçlarından başlayarak 2 tutamı da kendi etrafında dolayarak başınızın üzerinden geçirin ve kulak diplerinize firketelerle tutturun. Başınızın üzerinde 2 adet dolanmış saçtan oluşan  taça benzer 2 bombe  oluşmalı. Tüm gece bu şekilde uyuyup sabah açtığınızda çok güzel iri buklelere sahip olan saçlarınız olacak.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git