Kadınların Korkulu Rüyası Miyomlar

Kadınların Korkulu Rüyası Miyomlar
11 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 1.132 kez okundu.

Kadınların Korkulu Rüyası Miyomlar

Miyomlar tam olarak nerelerde ve nasıl şekilde çıkıldığı tam anlamı ile bilinmez diyenlerde vardır. Fakat bu problem kadınların çoğunu etkilemiştir. Yapılan araştırmalar sonucunda yüz kadından 15`inde bu problem gözükmektedir. Yani bu yaklaşık olarak % 15 % 16`lık bir sonuçtur. Çıkan problemler ufak çaplı ya da büyük çaplı olarak 2 kısma ayrılır ve bu mesele oldukça önemlidir. Miyomların bazıları kaslar ile alakalıdır. Ortaya çıkacak olan ilk, çok büyük problem oluşturmayan iyi huylu miyomlardır. Bu konuda östrojen hormonu da devreye girerek, yaklaşık 35 yaşında bazı etkileşimlerle miyomların büyümesine neden olur. Bu her türlü riski tetikler ve sorunları arttırır. Özellikle hamilelik ve üreme dönemlerinde bu riskin arttığı söylenir. Menopozda ise östrojen hormonun azalmasına bağlılık göstererek miyomlarda gerilemeler ce bazı küçülmeler yaşanabilir.

Miyomlar Neden Ortaya Çıkar Belirtileri

Belirtileri vs. daha çoğu şeyi tanımlanmamış olan bu hastalıkta kafalar oldukça karışabilir fakat bu yazımızda sizlere bunu en sade şekilde aktarmaya çalışacağız. Bu hastalıkta her şeyin belirlenememesine rağmen elbette diğer hastalıklar gibi birkaç bulgusu vardır. Birtakım bulgular bu hastalığın tam olarak net cevabını vermektedir. Fakat bu konuda; Siyah ırkta yani miyom fazlalığında aile fertlerinizden ablanız anneniz veya kız kardeşinizde görülmesi üzerine diğer aile bireylerinde de görülmesi mümkündür. Bu riskler bu hastalığın kalıtsal bir yapıya geldiğini söylemektedir.

Miyomlar2

Genel olarak çok fazla belirti vermeyen miyomlar jinekologlara gidilerek çözümüne ulaşılabilir. Ancak bu hastalıkta üç grup vardır ki bu üç grupta hastalık oldukça tehlike içermektedir.

  • Submuköz
  • Intramural
  • Subseröz

Hastalıkta bu üç isimden yani gruptan uzakta olduğunuz sürece sizlerde çok büyük problemler aranmaz.

Submuköz miyomlar: Rahim içi kısmında gelişir. Adet kanamaları ile doğrudan ilişkilidir.

Intramural miyomlar: Kas dokusu içerisinde yer alırlar,  gerektiğinden fazla adet kanamalarına neden olurlar. Ayrıca vücutta bazı ağrılara neden olurlar.

Miyomlar1

Miyomların Belirtileri;

  • Bacak ve sırt bölgelerinde  ortaya çıkmaktadır. Yani bu bölgelerde ağrılara neden olur.
  • Karında ağrılara ve sancılara neden olur.
  • Kabızlık ve gaz sıkışmaları fazla olur.
  • Sıkça tuvalete çıkmayı gerektirebilir.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git