Kadınlık Hormonu Östrojen

Kadınlık Hormonu Östrojen
1 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 1.034 kez okundu.

Kadınlık Hormonu Östrojen

Östrojen hormonu her iki cinste de bulunmaktadır. İki cinste de olmasına rağmen, östrojen kadınlık hormonudur. Kadında çok daha fazla bulunan bu hormon, eksik olduğu zaman bazı problemleri ortaya çıkarabilir. Çeşitli rahatsızlıklar bu yüzden kadınlara rahatsızlık verebilir.

Kadınlarda gerekli olan östrojen hormonunda eksiklikler en önemli sıkıntılar olarak menopozu ve kemik erimelerini tetikler. Psikolojik ve bütün denge bozukluklarına sebebiyet verebilir.

Kadınlarda östrojen hormonları eksiklik gösterdiği zaman, menopoz sonrası da gözükebilen sıkıntılar ortaya çıkabilir. Bu sıkıntılar dört grupta toplanabilir.

  1. idrar yollarında ve buna bağlı olarak üreme organlarında ortaya çıkan rahatsızlıklar oluşmaktadır. Bu rahatsızlıklar İdrar yollarında, yanma, idrar problemleri, gibi sorunlar sürekli olarak görülmektedir. Bunlarla beraber vajinada kuruluk, cinsel ilişkide ağrılar hissetme, vajinada sarkma, zevk alamama gibi problemler meydana gelir.
  2. Kalp ve damar rahatsızlıkları; östrojeninin azalması bu tür problemlere de yol açmaktadır. kalp krizine karşı ve kalp rahatsızlıklarına karşı etkili olan östrojen hormonu, kolesterolü de etkilemektedir. Östrojen olduğu sürece bu rahatsızlıklardan uzak durabilirsiniz. Menopoza girdikten sonra elinizden bu avantajlarda kaybolur. 60 Yaşına varıldığında bu tür hormon kesiklerinden sonra kolesterolde yükselir ve durumlar kötüye gider.
  3. Kemik erimesi problemi; östrojen eksikliğinin en önemli sıkıntılarından birisidir. Östrojen eksikliğinde sıkça görülür.
  4. Ruhsal dengesizlikler; Ateş basmaları, sinirsel dengesizlikler, terleme, dikkatsizlikler, memelerde küçülme, cilt kırışıklıkları,saç dökülmesi, seksüel isteksizlik, ve iştahsızlık gibi belirtileri ortaya çıkar. Menopozlara girildiğinde bu problemlerin hepsi sırası ile gerçekleşebilir.

Kadınlık Hormonu Östrojen1

Östrojen Arttıran Bitkiler

Menopozda döneminde kullanılan ve önemli bir yeri olan ayrıca çoğu cilt hastalıklarına iyi gelen yani cildi güzelleştiren bitkiler bu eksiklik için mevcuttur. İçilmesi doktorlar tarafından da uygun olan ve son derece doğal olan bu bitkileri sizlere, maddeler halinde belirtmek istiyoruz.

Adaçayı: Doğal olarak östrojen hormonunu içerir

Soya Fasulyesi: Aynı şekilde doğal olarak hormon içerir  özellikle isoflavon ve menopoz şikayetlerini hafifletir.

Diğer bitkiler ise; civan perçemi, anason, maydonoz, kızıldereli otu, çuha çiçeği yağıdır bu bitkilerin özlerini veya direk kendilerini kullanacağınız taktirde östrojen hormonunuzda düzelmeler sağlayabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git