Limonun Farklı Açılardan Faydaları 2

Limonun Farklı Açılardan Faydaları 2
18 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.494 kez okundu.

Limonun Farklı Açılardan Faydaları 2

Limon grip için birebir

Mikropların karşısında bakteriden koruma özelliği sayesinde sapasağlam duran limon boğaz iltihaplanmaları gibi durumlarda bir numaralı yardımcınız olacaktır. Boğazınızdaki iltihaplanmayı geçirebilmek için limonu ne şekilde tükettiğiniz çok önemli bir durum olmayabilir. İsterseniz çay ve çorbalarınıza bol miktarda limon suyu sıkarak isterseniz ağzınızda limon suyu ile gargara yaparak isterseniz de burnunuzu açması için nane, mikropları kırması için limonu birlikte kaynatarak, nane-limon olarak bilinen şekilde tüketebilirsiniz.

Limon dişlerinizi beyazlatır

Yalnızca suyu değil kabuğu da insanlık için bol bol fayda sağlayan limon dişlerinizi de beyazlatacaktır. Öncelikle limon kabuğu ile dişlerinizi ovabilirsiniz fakat diş fırçalama gibi uzun vadede fayda sağlayacak bir işlem olabilir yine de yapay diş macunlarından daha fazla fayda sağlayacak ve elbette organik bir çözüm olacaktır. Daha farklı ve kısa vadede çözüme ulaşabilmek için limon suyu ve karbonatı karıştırıyoruz, hafif köpürmesi normaldir. Sıvıyı tutucu bir sünger ya da pamuk yardımıyla dişlerimizin üzerine sürüyoruz, yaklaşık bir dakika kadar beklettikten sonra, hiç bastırmadan fırça ile dişlerimizi fırçalayıp bol su ile ağzımızı çalkalıyoruz. Bu yöntemde de günlük olarak devam edildiğinde bir hafta içerisinde gözle görülür fark olacaktır.

Limon gıdaları korur

Sebze ve meyvelerinizin ister kesilmeden önce isterse kesildikten sonra kısa süre içinde buruşmasını istemiyorsanız limon suyu ile ıslatabilirsiniz. Bu durum gıdalarınızın daha uzun süre dayanmasına fayda sağlayacaktır. Ek olarak bir limonu ortadan ikiye kestiniz yarısını kullandınız yarısı kaldı diyelim, kalan yarım limonun buruşmaması için bir çay tabağı ya da kavanoz kapağına şeker sererek, kesik limon şeker üzerine kapatılır, şekerin çok olması önemli değildir, az miktar olabilir, önemli olan eşit olarak dağılmasıdır. Bu sayede yarım limonun kolay kolay buruşmadığını fark edeceksiniz.

Limon organik cilt maskeniz

Bu maske için aynı şekilde organik olan, glikoz şurubu içermeyen bal gıdasına da ihtiyaç duymaktayız. Limon ve bal az miktarda karıştırılarak yüze maske olarak uygulanır, limon içerisinde bulunan vitaminler deri ile etkileşip fayda sağlarken bal da cildin nem dengesini ayarlayacaktır ve gözle görülür sonuçlar elde etmenize yarayacaktır. Limon ve bal maskesinin ortalama uygulama süresi de yirmi dakika civarında değişebilir.

Limon mide bulantınızın baş düşmanı

Anlayamadığınız nedenlerden dolayı mideniz bulanıyorsa çözüm yine limonla sağlanabilir. Ayrıca mide ilaçları kullanmaktansa organik bir çözüm her zaman daha mantıklıdır. Yarım bardaktan biraz fazla taze limon suyu içerisinde bir çay kaşığı kadar şeker katarak karıştırınız. Ne hızlı ne de çok yavaş şekilde bu karışımı tüketiniz, sizde uyandıracağı ferahlık ve dezenfektan olduğunuz hislerine de ek olarak birkaç saat içinde mide bulantınıza iyi gelecektir.

Limonun Farklı Açılardan Faydaları 2

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git