Makyajın Zararları

Makyajın Zararları
2 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 811 kez okundu.

Makyajın Zararları

Bütün kadınların makyajın yapması kadınların vazgeçilemez bir unsurudur. Kadınların güzelleşebilmek için bir uğraşı vardır. Bu uğraş için kadınlar her türlü makyaj malzemelerini kullanabilmektedir. Bu makyaj malzemelerinin içerisinde bir sürü kimyasal madde içermektedir. Neredeyse hiç bir şekilde doğal içeriği yoktur. Bu nedenle cildimiz ve sağlığımız için oldukça önem taşır. Kimyasal madde içermediği sürece asla bu ürünler bir araya gelmeyecektir. Bu maddeler insan cildi için oldukça tehlike içermektedir. Bu tür makyaj malzemeleri her türlü tehlikeye yol açabilmektedir. Fakat çoğu kadın bunu bildiği halde makyaj malzemelerini oldukça fazla kullanmaktadır. Bu tür makyaj malzemeleri cilde nefes aldırmaz ve vücut terlemeleri başlar başlayan bu vücut terlemeleri, vücuda hapsolduğu zaman sivilcelere ve daha bir sürü probleme yol açabilmektedir.

Özellikle fondötenler ve kapatıcılar, cildin hava almasını engeller. Cildin hava almasını engelleyen faktörler ise tamamı ise makyaj malzemeleridir. Bu yüzden makyaj malzemelerine çok dikkat etmek gerekmektedir. Bunun yerine  cildi doğal bırakmak daha mantıklı olacaktır. Gerçekten cildinize de çok iyi gelecektir. Makyaj yapan birisi yüzündeki bozulmaları hemen göremez yaklaşık olarak 10 ila 20 yıl sonra   bu değişimleri görür ve yüzdeki hasarları fark eder. Cildinde makyaj malzemesi kullanan ve kullanmayan kişiler bir olmuyor. Bu deney olarak gösterilmiştir yani makyaj yapan ile yapmayanın bir olmadığı da açıkça ortadadır.

Makyajın Zararları2

Makyajın Zararlarını Önüne Geçmek

  • Cildiniz yirmili yaşlarda kendine geleceği  için, yirmi yaşından önce ki zamanlarda  kesinlikle makyaj yapmayın.
  • Her zaman doğal olan ve içeriğinde zararlı maddeler içermeyen kozmetik ürünlerini tercih edin.
  • Kullandığınız makyaj malzemelerinin kalitesinden hiç bir şekilde dandik markaları seçmeyin.
  • Eve geldikten sonra, cildinizdeki makyajı, makyaj temizleme malzemeleri ile kesinlikle iyice temizlediğinize emin olun.
  • Makyajı tamamı ile temizledikten sonra, cildinize tamamı ile vitamin içeren nemlendirici krem sürün.
  • Cildinize göre 1 haftada  ya da daha uzun zamanda bir, dinlendirici bakım maskesi uygulayın.
  • Makyajı tamamı ile temizledikten sonra cildinize, salatalık yapıştırarak cildinizi rahatlatabilirsiniz. Cildinizin maruz kaldığı makyajlı zamanı olumlu olarak geri çevirebilirsiniz.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git