Mucize Tilkişen Otu (Kuşkonmaz)

Mucize Tilkişen Otu (Kuşkonmaz)
14 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 13.545 kez okundu.

Bahar aylarında çıkan tilkişen, kısaca kuşkonmaz bitkisinin yabanisi Ege bölgesinde bilinir ve sıklıkla tüketilen bir bitkidir.

Koyu yeşil renkte olanları olduğu gibi açık yeşil de bulunmaktadır. Genellikle yeşil renkli dikenli çalıların olduğu yerlerden toplanır. Tıp dünyasında ilaçlarda dahi kullanılan bir bitki olmakla beraber insan vücuduna faydası büyüktür.

Tilkişen Ağacı

Kış aylarında soğuk algınlığı, grip, üşütme gibi rahatsızlıklar da kaynatıp suyunu içerek etkisini çok kısa sürede görebilirsiniz. Ayrıca tüm kanser türlerine karşı da ayrı bir koruması var, bağırsakları ile problem yaşayanlara kesinlikle iyi geliyor. Tilkişeni banyo suyuna koyduğunuz zaman alerjik durumlara karşı iyi geliyor. Vücudumuzdaki ödemi atıyor ve mideye iyi geliyor.

Şimdi gelelim en doğal hali ile vitamini ile tilkişeni nasıl tüketebiliriz. Acı bir tadı olan tilkişenin acılığını biraz azaltmak için az suda vitaminini çok kaybetmeyecek şekilde haşlıyoruz. Daha sonra gerçek zeytinyağı ve soğan ile kavuruyoruz.

Tilkişen Tarifi

Lütfen bu yemeği yaparken tahta kaşık kullanın ki lezzeti gitmesin ve acılığı artmasın. Yemeğimize tuzunu en son ekliyoruz. İsteğinize göre üzerine yumurta kırabilirsiniz. Afiyet olsun.

Size tavsiyem bu kadar faydalı ve leziz bir otu zamanı geldiğinde hiç zaman kaybetmeden bol bol tüketin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git