Mutfak Tasarım Fikirleri

Mutfak Tasarım Fikirleri
28 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 856 kez okundu.

Mutfak Tasarım Fikirleri

Mutfak tasarımları sürekli yıldan yıla değişiklik göstermektedir bu değişikler bizleri eğer mutfak dekorasyonunu değiştirecek olursak ekonomik olarak etkileyecektir. Eski mutfak modelleri ve şimdikiler arasında o kadar çok fazla değişim vardır ki bu değişim ile beraber ekonomik olarak değişimlerin olması da gayet normal olarak karşılanmıştır. Mutfaktaki mobilyaların değişimi teknolojik değişiklikler ile beraber gelmiş ve bizlerinde işine yarayacak şekilde geliştirilmiştir.

Bizim çocukluğumuzda ki mutfak tezgahları genel olarak beton dökme veya desenli taş olarak değişmekteydi bu durum o kadar çok değişmiştir ki bakterinin azalması sağlıklı bir ortam oluşabilmesi için her türlü teknolojik verilerden yararlanarak güzel görünümlü ve kaliteli, çeşitli tezgahlar ortaya çıkmıştır. Yeni malzemelerde kullanım kolaylıkları vs. bir sürü özellikte beraberinde gelmiştir.

Suni tezgah veya seramik tezgahlar üretilmiştir. Bunların yanında oldukça kaliteli mermerlerde vardır. En çok Tercih edilen tezgahlar olarak;

  • Gerçek mermer tezgah
  • Suni mermerden tezgah
  • Seramik tezgah
  • Seramik işleme, motifli tezgah

Bu tür tezgahlar ile beraber mutfağınıza oldukça güzel  bir hava katabilirsiniz. İşlemeli tezgahlardan bahsetmedik. Bahsedecek olursak bu modeller ile beraber  kullanacağınız duvar kağıtları mutfağınızı eşsiz bir yere çevirebilir. Harika birbirinden güzel seramik kaplamalar vb. işlemeli modeller vardır. Bu konularda bahsetmeden geçilmeyecek olan ve çok etkin rol oynayan bir konu varsa oda mutfağın bütün ihtişamını keskinliğini ortaya koyan mutfak dolapları. Mutfak dolapları ve dolapların yerleşim düzeni de oldukça önemlidir. Bu dolaplarda sade bir şekilde seçilebilir. Sade demişken…

Mutfak Tasarım Fikirleri3

Son Zamanların Vazgeçilmezi Açık Renkli Mutfaklar

Eğer mutfağınız küçükse ve büyük görünmesini istiyorsanız yapmanız gereken ilk şey mutfağınızda açık renkler kullanmaktır. kullanacağınız bu renkler ile mutfağınızın geniş ve rahat gözükmesini sağlayacaksınız renkler ne kadar koyu olursa o kadar basık ve dar gözükür bu yüzden son zamanlarda da moda olan açık renkli mutfaklar; Bej rengi ve tonları mutfaklar büyük ilgi çekmektedir. Mutfağınızın rengini beyaz seçmekle beraber evinizin genelindeki diğer mobilyaları da açık renkli seçmeniz sizler için çok daha iyi olacaktır.

Mutfak Tasarım Fikirleri2

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git