Mutlu Menopoz İçin Ufak Tavsiyeler

Mutlu Menopoz İçin Ufak Tavsiyeler
14 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 1.310 kez okundu.

 

Mutlu Menopoz için alkol, sigara ve zararlı maddelerden uzak durun

Sizlerin de bildiği üzere sigara alkol ve buna benzer zararlı maddeler insan doğasına zararlı etkiler bırakır. Bu etkilerin tümüne maruz kalmamak için sizlerin bundan uzak durması gerekmektedir en önemlisi de; menopoz döneminde bu tür tehlikeli maddeleri kullanmamaktır. Bu tür tehlikeli maddeler menopoz döneminde östrojen hormonunu iyice azaltır bu da kişiye her türlü hastalık açabilir. Kalp ve damar rahatsızlıkları başta olmak üzere sizlere hastalıklar, problemler yaratabilir.

Beslenmenize dikkat edin

Beslenme düzeninize dikkat ettiğiniz sürece vücudunuz bağışıklık kazanacaktır ve bu dönemde sizleri hastalıklardan koruyacaktır bununla beraber sizlere büyük oranda da gün içerisinde enerji sağlayacaktır. Sizlere sağlamış olduğu bu enerji hem sizi mutlu edecektir hem de çevrenizi. Son olarak eklemek isterim ki suda bunların yanında oldukça büyük bir etkiye sahiptir bolca su tüketmeniz sizlerin oldukça yararına olacaktır.

Menopoz İçin Ufak Tavsiyeler3

Acılı, baharatlı ve yağlı yiyeceklerden uzak durmaya çalışın

En başında belirtmek isterim ki bu yağlar margarin ve doymamış yağlardır. Bunlardan uzak durmak gerekmektedir vücut sağlığımıza oldukça zararlı olan ve bizleri tamamı ile kötü etkileyecek yağlar belki de bu dönemde en çok dikkat etmemiz gereken şeydir. Baharatlarda ise tüketilen her acıda veya herhangi bir baharatta sizlere rahatsızlık verecek bir durum olabilir. Acı yemekler sizleri büyük oranda terletebilir. Buda rahatsızlıklara yol açar

Günlük spor

Mutlu bir menopoz dönemi geçirebilmek adına günlük spor yapmanız sizleri oldukça olumlu etkileyecektir. Bu sporlar hayat temponuza bağlı olarak yoga veya herhangi bir spor olabilir. Ayrıca yapacağınız spor sizlerin östrojen hormonunuzun azalmasına rağmen kemik erimesini de azaltıyor.

Menopoz İçin Ufak Tavsiyeler2

Hobiler edinip zaman geçirin

Menopoz döneminde herhangi bir stresten kurulabilmek adına bazı hobilere başvurabilirsiniz bu hobiler sizleri rahatlatacak hem fiziki hem de ruhsal açıdan sağlıklı kılacaktır. Hobiler bu yüzden oldukça önemlidir herhangi bir şey ile uğraşmak sizleri yormamalı aksine daha da mutlu etmelidir. İlgileneceğiniz bu hobi yaşamınızda sizleri mutluluğa ve sağlığa götürecektir. Yazımızda sizlere belirtebileceğimiz en yararlı bilgileri sunduk beğendiyseniz ne mutlu bize.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git