Saç Boyasının Kalıcılığını Arttırma Yöntemleri

Saç Boyasının Kalıcılığını Arttırma Yöntemleri
20 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 2.964 kez okundu.

Saç Boyasının Kalıcılığını Arttırma Yöntemleri

Bayanlar, saçlarınızı büyük bir hevesle boyattıktan sonra boyanız akmaya mı başlıyor ? Bu probleminizi gidermek ve saç boyasının kalıcılığını arttırmak istiyorsanız sizler için hazırladığımız bu konumuzada göz atabilirsiniz. Bazı bayanlar saç boyasını beyazları gizlemek, kimi bayanlar ise daha farklı bir görünüme sahip olmak için uygularlar. Ne için saç boyası kullanırsanız kullanın, kalıcı olması her bayanın problemidir.

Bayanlar, saç boyası tercihi yaparken mutlaka profesyonel ve kaliteli saç boyası almaya özen gösterin. Bu sayede alacağınız saç boyası, normal saç boyalara göre daha kalıcı olacaktır. Ayrıca saç boyası uygulamasından yaklaşık 1-2 hafta önce mutlaka saç bakımınızı düzenli bir şekilde yapmalısınız. Bu sayede saçınızı kimyasallardan ve zararlılardan koruyabilirsiniz.

Saç boyanızı yapmadan önce ve yaptıktan 2-3 gün sonra saçınızı yıkamadığınız takdirde saç boyanızın kalıcılığını arttırabilirsiniz. Her ne kadar saçlarınızın bir süre sonra yağlanmasını sizi oldukça rahatsız etse de emin olun saç boyanızın kalıcılığını artacaktır.

Bayanlar, kullandığınız şampuanlara ve saç kremlerine dikkat etmeli ve boyalı saçlar için özel olarak üretilen ürünleri tercih etmelisiniz. Normal şampuan ve saç kremlerine göre fiyatı daha fazladır fakat saç boyanızın kalıcılığını arttıracaktır. Sürekli duş almanızın belirli bir süre içerisinde saçınızda yer alan boyanın akmasına neden olacaktır, ayrıca sıcak su kullanmamaya özen göstermelisiniz.

Saç boyasında kalıcılığı arttırmak

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git