Salon Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Salon Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler
30 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 884 kez okundu.

Salon Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gereken

Salon tüm salon yazılarında olduğu gibi tekrar değinmek istiyorum salon evin en önemli kısımlarından birisi olup merkez görevi görmektedir. Hem evlerin yapısı olarak hem de göz zevki olarak bu görevi üstlenmiştir. Aksesuarlar ve başka malzemeler ile süslemiş olduğumuz salonumuzda dikkat edilmesi gereken şeyler elbette fazladır buna binaen yazımızı sizlere bilgilendirme amaçlı yazıyoruz. Salon dekorasyonunun yanı sıra salonda elde edilecek rahatlıkta bir hayli önem taşımaktadır. Eğer küçük bir salonunuz varsa burada yapacağınız düzenlemelerde  oldukça dikkat etmeniz gerekmektedir. Renk tonları olsun daha farklı detaylar olsun bu konuda salonunuzu dar veya geniş göstermenizi sağlayacaktır. Açık renkler salonunuzu geniş ferah gösterir. Kapalı renkler ise daha egzotik fakat daha dar ve kapalı gösterir. Bu konuda seçim tamamıyla sizindir. Kullanacağınız aksesuarda aynı şekildedir. Yemek masası takımı vs. oldukça önemlidir. Salona koyulacak yemek masasının düz ya da yuvarlak olması bile oldukça önemlidir. Eğer bu parçalarda alınacak renkler karmaşık seçilirse göz yorgunluğu yaratır bunun yanında seçilecek olan herhangi bir farklı aksesuarından genişliği veya fazlalığı göz yorgunluğu yaşatabilir bu konuda sizlerin estetiğe bakış açınız önemlidir.

Salon Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler2 (2)

 

Kısacası salonların tipine göre ve içindeki aksesuarlara göre bu işin estetiği belli olur. Bu estetiği sağlayan ve dikkat edilmesi gerekenler;

1 ) Duvarlar

2 ) Kapılar ve pencere boşlukları

3 ) Aydınlatmalar

4 ) Zemini oluşturan her şey (halı , mermer , kauçuk döşeme , granit , taş)

5 ) Tavan süslemeleri (alçı ile yapılan motifler vb.)

6 ) Aksesuarlar ,paneller ve tablolar vb.

7 ) Mobilyalar , , dolaplar , sehpalar masalar vb.

Salon Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler3

Salonunuzun şekline göre dekorasyonunuz da değişebilmektedir. Örnek olarak solun kapınız salona göre daha ortada ve kare biçiminde ise daha kolay bir şekilde salona şekil verilebilmektedir. Kapının konumlandığı yer sayesinde salonda ki konumlandırmada oldukça basit ve güzel olacaktır. Kare salonlar oda gibi olduğundan dolayı genel olarak bu tip salonlara koltuk, yemek masası koymak zor olacaktır. Bunun yerine başka alternatiflerde vardır. Zaten büyük salonlarda dizayn istenildiği gibi yapılabilmektedir. Önemli olan bu unsurlara dikkat etmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git