Salon Dekorasyonunda Önemli Tüyolar

Salon Dekorasyonunda Önemli Tüyolar
23 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 732 kez okundu.

Salon Dekorasyonunda Tüyolar

Sizlere bu yazımızda salon dekorasyonunda dikkat etmeniz gereken en önemli tüyoyu vereceğiz. Ev dekorasyonunda önem vermeniz gereken belki de en çok zaman geçirdiğiniz yer salondur. Salonu dizayn etmeniz sizlerin yararınıza olacak ve işten eve geldiğinizde veya yorucu bir gün eve geçiş yaptığınızda oturduğunuz salonun dizaynının sizleri motive etmesi ve yorgunluğunuzu unutturması lazım kısacası rahat bir salon güzel bir oturma grubu bütün bu işlerin icabına bakacaktır. Bu noktada sizlere tasarlayacağınız salonun nasıl olması gerektiğini söyleyeceğiz.

Salona yaptığınız düzenlemelerden sonra düzenlediğiniz salonu nasıl çekip çevirebileceğinden de bahsedeceğiz. Salon tasarlarken bir bütün içerisinde bu düzenlemeleri yapmak gerekmektedir yani uyum olmazsa olmazlardandır. Yapacağınız salon tasarısı evlerinize göre de değişkenlik gösterebilir.

Salona alacağınız veya almış olduğunuz parçaları bir bütün halinde görmek önemli bir olgudur. Sizlere uzun süre değişiklik yapmayıp, ekonomik olarak yardımcı olacaktır. İsterseniz en çok dikkat etmeniz gereken şeye biraz daha yoğunlaşarak değerlendirmeye çalışalım.

Salon Dekorasyonu1

Salonun Zemini En Önemli Unsur

Bu başlık altında salon için önemli olan diğer unsurlar;

  • Tavan sade olmalı
  • Salon dekorasyonu için duvar renkleri önemlidir. Dekorasyonda bununla paralellik göstermekte.
  • Aydınlatma için yapılacak parçanın tamamıyla odaya uyum sağlaması gerekir.

Salon Dekorasyonu3

Salonun dekorasyonu yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli şey bu işi bildiğim için, zemindir zeminin şaşalı olup olamaması veya herhangi bir rengi salonu baştan aşağıya değiştirmekte ve ayrı bir hava katmaktadır. Sezonluk yapılan salon düzenlemeleri  salonun tüm efektini değiştirmektedir. Bu zeminde kullanacağınız seramik, parke, beton, halıflex son zamanlarda oldukça meşhur olmuştur. Popülerlik olarak önemli yer almaktadır. Genele hitap eden görünümler oldukça güzel olup salonda bulunan diğer parçalara da ayrı bir güzellik katmaktadır. Bu parkelerinde diğer parçaları için salonda ters renkler kullanınız mesela herhangi bir koyu renkli bir parke için açık renkli bir duvar kağıdı kullanınız. Renkler genellikle böyle kullanılır.  Eğer söylediğimiz durumda bir parke veya duvar kağıdı kullanmazsanız, salonunuz basık ve kapalı bir renkte olabilir bu tabi ki sadece bir örneklemedir başka renklerde kullanmanız sizlerin zevkine göre uygun olacaktır.

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git