Sindirim Zorluğu, Hazımsızlık ve Bitkisel Çözümleri

Sindirim Zorluğu, Hazımsızlık ve Bitkisel Çözümleri
3 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.920 kez okundu.

Gıdaları zor olarak sindirmek ya da hazımsızlık sorunları genellikle her insanın başına gelebilmektedir. Bu tür sindirme sorunları genellikle beslenme düzensizliği, hareketsizlik ya da tüketilen gıdalar sayesinde olabilmektedir. Kronik ya da herhangi bir bozukluk sonucunda oluşmayan sindirim ve hazımsızlık sorunları da genellikle beslenme sistemini düzelterek, yeterince hareket ederek ya da tavsiye edilen bitkisel çözümlerle giderilebilmektedir. Bitkisel çözümler elbette tamamen etkili olabilir fakat doğru şekilde uygulanması gerekmektedir.

Bitkisel çözümler tercih edilirken en çok yapılan yanlışların başında masum bitkileri tercih etmemek ya da yanlış dozda kullanmak gelir. Burada bahsedilen masumiyet bazı bitkisel çözümlerin sorunumuzu giderirken başka bir soruna yol açabileceğidir, aynı mantıkla idrar söktürücü bir bitkisel çözüm idrar yollarında gerekli olan bakterilerinde vücuttan atılmasına neden olabilir, bu yüzden bitkisel tedavinin dikkatli uygulanması gerekir.

Sindirim Zorluğu, Hazımsızlık ve Bitkisel Çözümleri

Sindirim zorluğu ve hazımsızlık için en çok tavsiye edilen masum çay, yeşil çaydır ve damak tadı için alışılması kolaydır. Ardından rezene oldukça becerikli ve yeşil çaydan sonra gelen tavsiyedir. Özellikle çocuklarda bile kullanılmaya uygun olan rezene, bir su bardağına 1 tatlı kaşığı kadar on dakika süreyle demlenmelidir. Çocuklar için kullanılacağında ise rezene miktarı yarıya indirilip aynı şartlar uygulanabilir. Ek olarak rezene ödem sökme özelliğe de sahip olduğundan karın şişliğini de engelleyecektir. Sindirimi rahatlatıp metabolizmayı hızlandırmak için diğer bir tavsiye ise acı biber çeşitleridir, kırmızıbiber ve kimyon türevi baharatlar hem lezzet katacak hem sindirimi rahatlatacaktır.

Hazımsızlık ve sindirim zorluğu konularında bitkisel çözümlerde çaylardan önce gıda tüketiminin geldiğini unutmamak gerekir, doğada bu amaca direkt olarak hizmet eden iki meyve ise öncelikli olarak tercih edilebilir. Bu meyveler ise armut ve incirdir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git