Sivilce İzleri Nasıl Geçer ?

Sivilce İzleri Nasıl Geçer ?
6 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 4.252 kez okundu.

Sivilce izleri genellikle sivilceler ile çok oynanması ve güneş ışığının sivilceler üzerindeki zararlı etkisinden dolayı oluşmaktadır. Cilt yüzeyinde yer alan fazla yağlar, sivilceler aracılığı ile dışarı atılır. Fakat kişinin beslenmesindeki dengesizlikler ve hormanal düzensizlikler sivilcelerin oluşumunu hızlandırmaktadır. Sivilce izleri nasıl geçer ? Eğer bu sorunun cevabını merak ediyorsanız sizler için hazırladığımız bu konumuza göz atabilir ve önerilerimizi uygulayarak sivilce izlerine doğal çözümler getirebilirsiniz.

Cildinizde sivilce oluşumunu hissettiğiniz andan itibaren düzenli bir şekilde cilt temizliği yapmalısınız. Genellikle cildin iyi bir şekilde temizlenmemesinden dolayı sivilceler oluşmaktadır. Bu noktada cilt temizliğinize oldukça dikkat etmelisiniz. Cilt yapınıza uygun temizleme ürünleri ve doğal malzemeler ile gündüz ve gece olmak üzere cildinizi temizlemelisiniz.

Sivilce İzleri Nasıl Geçer

Sivilceler oluşumunu tamamladıktan sonra iltihaplarınız ve ardından cilt yüzeyinde lekelere dönüşmeden kaybolurlar. Fakat sivilcenizin izi cildinizde kalıyorsa, güneşten nasıl korunduğunuzu sorgulamalısınız. Eğer sivilce izlerinden şikayetçi iseniz kış aylarında bile olsanız dışarıya çıkarken mutlaka güneş kremi kullanmalısınız. Uzmanların yapmış olduğu araştırmalar sonucunda güneşin olumsuz etkilerinden dolayı sivilcelerin izleri ve lekeleri oluşabiliyor.

Sivilceleri doğal bir şekilde yok etmek istiyorsanız elma sirkesi kullanarak cildinizde yer alan sivilcelerden kurtulabilirsiniz. Elma sirkesi hem sivilcelerin daha hızlı bir şekilde iyileşmesini sağlerken aynı zamanda cilt yüzeyinde yer alan lekelerin kaybolmasına yardımcı olmaktadır. Sivilce izi olan bölgeye deniz tuzunu kullanarak doğal peeling yapabilir ve cildinizin yenilenmesini ve izlerin yok olmasını sağlayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git