Türk Kadınının Makyaj Alışkanlıkları

Türk kadınlarının genel olarak yüz hatları yuvarlak ya da köşeli bir yapıya sahip olduğu için, elmacık kemiklerini ön plana çıkarmaları gerekmektedir. Bunu yapabilmeleri de farklı tonlarda allık ve pudra kullanmalarına bağlıdır.

Bunların bilincinde olan Türk kadınları bu şekildeki makyajın yanı sıra dudak ve göz makyajına da önem vermektedir. Yalnız Türk kadınlarının en sık yaptığı hatalardan biride dudak makyajı yaparken, dudak çevresine koyu renk kalem kullanmaları, belirginleştirme işlemi göz için uygun olsa da dudak için doğallığı bozacağından bu şekilde bir işlem doğru değildir.

Türk kadınları tarafından dudakta en çok tercih edilen renk kırmızı olarak karşımıza çıkmaktadır. Dudak dolgunluğunu arttırmak amacıyla da parlatıcılar oldukça tercih edilmektedir. Rujun tercih edilmesinin sebebi de tabi ki hemen uygulamasının kolay olmasıdır.

Giyilen kıyafet ile makyajın uyumluluğu da Türk kadınları tarafından çok dikkat edilen hususlardandır. Yüz makyajı veya sürülen ruj mutlaka kıyafet ile uyumluluk taşımaktadır.

Aşırı makyajın herkes tarafından kötü göründüğü kabul edilse bile Türk kadınları yine bu huylarından vazgeçmemektedir. Hele ki düğünlerde makyajdan o kişi zor tanınmaktadır. Aşırı makyaj sizi güzel göstermez aksine tamamen itici görünmenize sebep olur. Doğallık her zaman kabul görmüştür. Doğal bir makyaj yapmanız karşı cinsin yanı sıra hemcinsleriniz tarafından da beğenilecek, hayranlık uyandıracaktır.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git