Vajinal Akıntının Önüne Geçme

Vajinal Akıntının Önüne Geçme
10 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 1.604 kez okundu.

Vajinal Akıntıların Önüne Geçme

 Vajinal akıntıların belirtileri:

Vajinal akıntıları direk olarak sizlere bu akıntıya sebep olan 5 ana unsuru sıralayacağız;

 

Kandida Vajiniti: Akıntının tanımını yapacak olursa, beyaz bir sıvı aynı sulu bir beyaz boya gibi bir görünüme neden olur. Bu akıntı ile beraber bölgede kızarmalar ve şişmeler gerçekleşir.

 

Atrofik Vajinit: Diğerlerinden bir artısı varsa oda kokusuz olması zaten bununla beraber neredeyse hemen hiç akıntı olmaz, vajina oldukça kuru olur, cinsel birleşme acılı olur. Bu problemin asıl belirtileri menopoz döneminde ve hormonel değişikler sırasında görülür.

 

Bakteriyel Vajinit: Kokusuna bir tanım yapacak olursak; balık kokusu gibi bir rahatsız edici koku yayar. Akıntının rengi gri ve beyaz tonlarındadır. Bu akıntılar bazen sarımsı bir şekilde de gelebilmektedir. Akıntılar ile beraber kaşıntılarda başlar ve cinsel aktivitelerde acıya sebebiyet vermez.

Vajinal Akıntının Önüne Geçme1

 

Trikomonas Vajiniti: Yine aynı şekilde balık kokusu gibi bir kokuya sahip olan bu akıntı tür, yeşilimsi ve sarımsı tonlarında bir akıntı sıvısının gelmesine sebebiyet verir. Akıntı oldukça fazla gelmektedir. Cinsel ilişkilerinizde de sıkıntı çıkabilir çünkü acılara sebebiyet vermektedir.

 

Herpes: Su kabarcıkları ile beraber görülen bu durum enfeksiyon ile beraber gelmektedir. Ağrılar ve kaşıntı hisleri hatta bazı şişmeler herpeste gözükmektedir. Bu problemi atlatabilmek için sizlere yaklaşık 3 haftalık bir zaman dilimiz lazımdır. 3 Hafta veya daha az bir zamanda bu problemden kurtulabilirsiniz.

Vajinal Akıntının Önüne Geçme2

Korunma

  • Cinsel yolla bulaşan hastalıkların çoğunun önüne geçmek için korunmak gerekir, korunmalar prezervatif ile sağlanabilmekte.
  • Mantar herkesin bildiği üzere nemli ortamda büyük bir hızla çoğalır bunu engelleyebilmek vajinal bölgeyi sürekli olarak kuru tutmak gerekir. Özellikle yazın ıslak mayo ile durmamaya çok özen göstermek gerekir.
  • Tuvalete girdiğiniz zaman temizleme işlemini bağırsak kısmından vajinal kısma doğru yapmayınız. Şayet yapacağınız bu temizlikte bağırsakta bulunan mikrop ve bakteriler vajinaya aktarılır.
  • Alerjik olacak hastalıklardan koruna bilmek adına parfümlerden uzak durmak gerekir herhangi bir vücut spreyinin vajinal duşlarda kullanılmaması gerekir.
  • Sürekli olarak genital böyle temizlenmeli ve vajinanın ph derecesini korumak gerekir bunun için yapacağınız şey temizlik ürünlerini iyi seçmenizdir.

Tedavi

Bakteriyel vajinit antibiyotikle ve bu tür ilaçlarla tedavi edilir. Eğer hastalık cinsel yollardan dolayı oluşmuşsa, ilişkiye girdiğiniz kişinin de tedavisi gerekir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git