Yabancı dizi tavsiye: Arrow

Yabancı dizi tavsiye: Arrow
13 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 1.295 kez okundu.

Arrow yani Okçu ABD’de yayınlanan bir süper kahraman dizisidir. Dizide Oliver Queen büyük bir şirketler grubunun oğlu olarak hovarda ve umursamaz yaşamına devam ederken; çevresinde bulunan kişilere daha da önemlisi yakın arkadaşlarına büyük yanlışlar yaparak kalplerini kırmaktadır. Gözümüzde tam anlamıyla zengin züppesi sıfatını uyandıran bir karakterin ardından Oliver atlattığı olaylar ve yaşadığı tecrübeler sonucunda hem ruhsal hem de fiziksel olarak büyük bir değişim gösterir. Diziyi izlerken sürpriz bozan durumlar yaşanmaması için hikâyenin detaylarına inmemekle birlikte bu olay ve tecrübeleri dizide bol bol göreceğinizi belirtelim.

Eskisine göre daha vicdanlı ve adaletçi hale gelen Oliver şehirde adalet ve hukukun pençesinden bir şekilde kaçmış suçlulara ilahi adalet sağlamaya devam ederken farklı şekillerde tanıdığı ekip arkadaşları edinerek daha güçlü ve sistemli hale gelmektedir. Oliver’ın bu sırrı yakın çevresince de bilinmemekle birlikte Oliver oluşturduğu yeni Arrow karakterini herkesten gizlemekte ve rol yaparak yalnızca mütevazı bir milyardermiş gibi davranmaktadır. Hikâyenin başlangıcından sonra deyim yerindeyse Oliver artık iki farklı hayat sürmektedir. Her zaman Oliver’ın yanında olan John Diggle isimli arkadaşı ise eski bir askerdir ve ihtiyaç duyduğu anda Arrow’un arkasında durmakta, tam anlamıyla fiziksel destek sağlamaktadır. Oliver yani Arrow’un diğer bir dava arkadaşı ise Felicity Smoak’tır, Falicity mütevazı, biraz saf ve işinde de başarılı bir bayan. Arrow’a fiziksel değil sanal bir destek sağlamakla birlikte ileri düzey bir bilgisayar korsanıdır ve ihtiyaç duyduğunda Arrov’un gözü, kulağı olmaktadır. Tabi ki Falicity ve Diggle Oliver’ın ilahi adalet sağlama amacından, bu uğurda yaptıklarından ve geçmişinden haberdardır. Her şeye rağmen Arrow’un kimliğini korumak için uğraşmakta ve gerçek adalet için amaçlarına devam etmektedirler. Diggle,Oliver ile yan yana görünmesini mantıklıca açıklayabilmek amacıyla dizi içerisinde de Oliver’ın şoförü rolünü oynarken Falicity ise yalnızca Oliver’ın şirketlerinde çalışan bir bilgi-işlemci olarak görünmektedir, zaten Arrow ile tanışma vasıtası da bu şekilde olmuştur.

Oliver Queen: Oliver olarak hala zengin züppesi olmaktan vazgeçmemiş kardeşi Thea Queen’in arkasını toplayarak. Ellerini pisliğe bulaştırmadan duramamış annesi ile uğraşıp her şeye rağmen onu kabullenmeye çalışarak. Ailesinin temel olarak yaptığı yanlışları düzelterek ve bu yanlışlardan mağdur olan insanların mağduriyetlerini telafi etmeye çalışarak mücadele ederken. Arrow olarak ta şehirde hukuk sisteminden kurtulmuş suçlulara adalet sağlayarak, geçmişinde ailesi sayesinde ortaya çıkan gizli oluşumlardan şehri arındırmaya çalışarak mücadelesine devam etmektedir. Dizinin bölüm ve sezonlarına temel olarak bu mücadele konu edilmekte birlikte Oliver’ın yeteneklerini izlemek, spor ve vücut geliştirme severler tarafından da ilgi ile izlenmektedir. Ayrıca dizide “yok canım o kadarda olmaz” dediğimiz şeyleri tam olarak olmaz dediğimiz şekilde senaryoda gördükçe heyecanlanacak ve sonraki bölümleri iple çekeceğiz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git