Yazlık Kıyafetler Sonbaharda Nasıl Kombine Edilir

Havalar gün içinde sıklıkla değişiyor, bu soğuk bir sıcak. Dışarı çıkarken ne giyeceğimizi bir türlü bilemiyoruz. Peki, yazlık kıyafetleri sonbahara kombinlemeye ne dersiniz? İşte size yazlık kıyafetlerinizle ilgili birkaç öneri…

Mevsimin sonbahar olmasından dolayı değişen hava koşulları sebebiyle iki arada bir derede kaldığımız oluyor sık sık. Yazlık kıyafetlerimizi bir anda kaldırıp, yerine kışlık kıyafetlerimizi çıkartmakta şimdilik olmaz. Bu durumda, yapılması gereken en kolay şey yazdan sonbahara geçişi kolaylaştıracak giyim parçaları kullanmak çok daha etkili bir stil ortaya çıkartmaktır. İşte yazdan sonbahara geçiş sağlayacak kombin önerileri

  • Farklı renklerdeki hırkalar aklınıza gelebilecek birçok yazlık parçayla kombine edilebilir. Askılılar, kısa kollu üstler, bluzlar, şifon gömlekler ve kot şortlar hırkayla kullanılabilecek yazlık parçalara örnek gösterilebilir. Özellikle kısa şort ve kısa eteklerle uzun hırkaları kombinlemeniz hem dengeli bir görünüm yaratır hem de sizi sonbaharın serin havasından korur.
  • Şort, etek ya da elbise giydiğinizde ürperen ve üşüyen bacaklarınız artık varsa, çorap giymeye başlamanız gerekiyor demektir. Bunun için, ten renginde çorapları tercih ederek hiç çorap giymemiş gibi görünebilir, serin havada minileri giyebilirsiniz ya da çok kalın olmayan opak desenli çoraplarla şortlarınız kombinleyerek hem renkli hem de hoş tarzlarla yarata bilirsiniz.
  • Serin havadan korunmanın en eforsuz ve şık yollarından biri de ceket kullanmaktır. Ceketler ofis stili için müthiş uyumlu olurken, kot ceketler ise sokak stilinizi kolaylıkla tamamlar.
  • Ara mevsimlerin en kullanışlı aksesuarlarından biri hiç şüphe yok ki şallardır. Yakası açık bluzları ya da açık elbiseleri şallarla sonbahara uyumlu hale getirmek oldukça kolay. Ayrıca şal kullanmak farklı bir tarzda katacaktır.
  • Katmanlı giyim özellikle sonbaharda kurtarıcınız olacaktır. Bluzunuzun üzerine giyeceğiniz bir spor kazak hem farklı bir kombinasyon sağlar hem de üşütmemenizi. Aklınıza gelebilecek birçok bluzu ya da yazlık ince kıyafetlerinizi bu şekilde değerlendirebilirsiniz.
  • Yazın giydiğiniz mini elbiseleri farklı bir şekilde yorumlayarak Skinny Jean ya da tayt ile birlikte giyebilirsiniz. Tunik tarzındaki elbiselerle özellikle bu tarz tayt ve Jean çok yakışıyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git