Yüzü Makyaja Hazırlamak

Yüzü Makyaja Hazırlamak
27 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.905 kez okundu.

İyi Bir Makyaja Hazırlık

İyi bir makyajın sırrı her adımında özenli olmaktan geçmektedir. Bu nedenle makyaj öncesi yüz hazırlamak ilk adım olarak çok önemlidir. İlk adım olarak cilt tertemiz yıkanmalıdır. Ardından cildin nem dengesine dikkat edilmelidir, bu amaçla cilde önceden abartmamak koşuluyla nemlendirici sürülmelidir. Nemlendiriciyi de yüz ile uygun olarak tercih etmek önemlidir, örneğin cildimiz yağlı bir yapıdaysa, yağ tabanlı nemlendirici kullanmamalıyız ya da cildimiz kuru bir yapıdaysa yağ tabanlı nemlendirici kullanmalıyız. Nemlendirici ile işimiz bittikten sonra göz çevrelerine gözaltı kapatıcısı sürerek sünger ya da fırça ile iyice yedirmeliyiz. Burada göz çevresinden kasıt hem gözaltları hem de göz kapaklarıdır. Kapatıcı rengi cilde bir iki ton yakınlaşana kadar yedirmeye devam edilmelidir. Kapatıcıdan sonra cilde fondöten sürerek yine isteğimize göre sünger ya da fırça ile dağıtmalı ve yedirmeliyiz. Yine tavsiye edilen fondöten cilt renginden bir ton koyu olabilir. Bu gündüz için mi yoksa gece için mi makyaj yaptığınız konusuna göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bu işlemden sonra aynada kendimize bakarak yüz ve boyun cilt rengimiz arasındaki farklılığı tespit etmeliyiz ve varsa bu farklılığı gidermek için boyun bölgesine de fondöten sürmeliyiz. Bu sayede makyaj kendisini daha az belli edecek ve vücutla daha uyumlu olacaktır.

Pudralama İşlemi

Göz altlarına saydam pudra sürerek gözün üst kısımlarına sürülecek farlardan korunmasını ve daha profesyonel bir makyaj elde edilmesini sağlayabiliriz. Gözün alt kısımlarından kalan diğer kısımlara da daha koyu renk pudra sürülmelidir, bu noktada amaç pudra ile yüz üzerinde oluşabilecek parlaklığı engellemektir. Ayrıca pudra fondöten ve diğer makyaj malzemelerinin daha kalıcı olmasını sağlayacaktır.

Makyaj Zemini Hazır Mı?

Yüz makyaj için açıklamadaki gibi hazırladıktan sonra, makyaj için hazırlanan zemin işlemlerinin tamam olup olmadığının nasıl anlaşılacağı oldukça merak edilen bir konudur. Bu yazımızda belirttiğimiz işlemler yapıldıktan sonra aynaya bakmalıyız, yaptığımız işlemler içimize siniyorsa tamamdır diyebiliriz, kendi içimize sindiyse bu zemin üzerine istenildiği gibi makyaj yapılabilir.

Yüzü Makyaja Hazırlamak

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git