Zayıflamak İçin Sudan Ucuz Bir Yöntem

Zayıflamak İçin Sudan Ucuz Bir Yöntem
13 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.447 kez okundu.

Zayıflamak İçin Sudan Ucuz Yöntem

Vücudumuz %70’inin su olması aslında bizim için ne kadar önemli olduğunu vurgulamak için yeterlidir. Vücudun ihtiyacı olan suyu almazsak böbrekler randımanlı çalışamaz ve bu ek yükü karaciğere verir. Karaciğerde asıl görevi olan yağları enerjiye dönüştürme işlevini yapamaz ve vücutta yağlanma başlar.

Normal bir insan günde 6-10 bardak su içerek bu ihtiyacını rahatlıkla karşılayabilir. Su içtiğimizde metabolizmamız hızlanır ve yağ yakımı başlar. Bu da kilo vermemize neden olur.

Su, yediklerimizin sindirilmesini, emilmesini ve atık maddelerin vücuttan atılmasını sağlayarak metabolizmayı aktif tutar. Yemeklerden önce içtiğimiz su tokluk hissi yaratarak daha az yemek yememizi sağlar.

Diğer zayıflama yöntemlerine göre su en ucuz seçenek. Ama her suyu da içemeyiz içtiğimiz suyun PH ve mineral değeri yüksek olmalı, su içmek için içmemeliyiz.

Peki, su içmeyi unutmamak için neler yapabiliriz onlara bakalım.

- Yanınızda su taşıyorsanız kaliteli ve şık tasarıma sahip bir şişe veya termos kullanın bu sayede onu sık sık kullanmak isteyeceksiniz.

- Dışarıda yemek yerken, ilk önce su servis edilir zaten. Bu fırsatı kaçırmadan yemekten önce suyu içmeyi unutmayalım.

- Sabah kalkınca su içmek önemlidir. Dolayısıyla başucumuzda bir su şişesi bulundurabiliriz.

- Akıllı telefonlarda bununla ilgili uygulamalar var. Size su içmeyi hatırlatıyor, bunları kullanarak metabolizmanızı hızlandırabilirsiniz.

Tüm bunları yaparken aşırıya kaçmamalıyız tabi, gereksiz yere böbreklerimiz yorulmuş olacaktır. Vücudumuzdaki yağların ve toksinlerin ter ve idrar yoluyla dışarı atıldığını unutmadan dengeli bir şekilde su tüketimimizi yapmalıyız.

Sağlıcakla kalın…

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git